Przechowywanie narzędzi w magazynach

Przechowywanie narzędzi w magazynach

W branży handlu detalicznego i produkcyjnej inwestycja w dobre narzędzia może okazać się bardzo trafioną decyzją. Jednak jeśli narzędzia nie będą otoczone odpowiednią opieką, mogą sprawiać więcej kłopotów niż przynosić pożytku. Stąd przechowywanie narzędzi w odpowiedni sposób, dbałość by były czyste i zakonserwowane, może przełożyć się na oszczędność czasu i pieniędzy oraz większą produktywność przedsiębiorstwa (Walter Glenn, 2014).


Odpowiednia konserwacja narzędzi nie tylko zmniejsza nieoczekiwane wydatki związane z awarią lub uszkodzeniem sprzętu, ale również zwiększa czas eksploatacji oraz wydajność danego narzędzia. Stąd firmy powinny wykonywać czynności czyszczenia i naprawy narzędzi natychmiast, gdy widzą pierwsze oznaki uszkodzenia, dzięki czemu maszyny nie odmówią posłuszeństwa w krytycznym momencie. Pamiętając o tym, prezentujemy kilka wskazówek dla firm, radząc jak najlepiej zadbać o sprzęt:

 


Czyszczenie
Po długim dniu pracy wyczyszczenie narzędzi to prawdopodobnie ostatnia rzecz, na którą pracownik ma ochotę, jednak ma ono kluczowe znaczenie w kontekście utrzymania ich w dobrym stanie. Ponadto czyszczenie nie zawsze wymaga dużo czasu, chyba że narzędzia są bardzo duże. Jednak poświęcenie tych kilku minut bardzo się opłaca, ponieważ później oszczędza o wiele więcej czasu i pieniędzy przeznaczonych na naprawę. W zależności od rodzaju narzędzia oraz stopnia zanieczyszczenia należy zastosować różne metody czyszczenia. Większość małych, poręcznych narzędzi można wyczyścić poprzez wytarcie szmatką, jednak jeśli są bardzo zabrudzone, warto je umyć, wysuszyć i naoliwić. Bardzo ważne jest, aby pracownicy pamiętali o odłączeniu tych narzędzi od zasilania przed rozpoczęciem czyszczenia.

 


Kontrola
Poświęcenie czasu na kontrolę narzędzia przed każdym użyciem to jedna z najważniejszych czynności, jakie pracownik musi wykonać, aby zagwarantować, że narzędzie jest bezpieczne w użyciu oraz że będzie długo służyło. Stąd należy zawsze sprawdzać narzędzia pod kątem poluzowanych elementów, pęknięć lub odpryśnięć na uchwytach. Oprócz tego należy również sprawdzić, czy narzędzie nie jest zardzewiałe, ponieważ może przestać być wydajne. Innym czynnikiem, który należy sprawdzić, jest ewentualna obecność „grzybków” na końcach narzędzi takich jak dłuta czy kliny. Jeśli narzędzie ma na końcu taką deformację, może się rozpaść w momencie uderzenia.

 


Przechowywanie
Jeśli narzędzie nie będzie dobrze przechowywane kiedy nie jest używane, może przestać być przydatne lub zardzewieć. Stąd należy uwzględnić zakup takich elementów wyposażenia, jak pojemniki magazynowe, ponieważ doskonale nadają się do przenoszenia narzędzi. Pomimo że część ludzi decyduje się na przechowywanie wszystkich swoich narzędzi w takich pojemnikach, w większości przypadków są one przeznaczone do przenoszenia najczęściej używanych narzędzi, natomiast cały sprzęt bezpiecznie wisi na tablicach lub leży na półkach i w szufladach w magazynie. Bez względu na potrzeby inwestycja w dobry i wytrzymały pojemnik do przechowywania narzędzi będzie bardzo istotna.


Poznaj ofertę różnego roadzaju wyposażenie do magazynów takiego jak plastikowe pojemniki na naszej stronie.

Nowe artykuły prosto do Twojej skrzynki!

Kilka razy w miesiącu wysyłamy nasz newsletter z wartościowymi artykułami, przewodnikami po produktach, inspirującymi aranżacjami wnętrz oraz aktualnymi promocjami. Zapisz się już dziś!
Zapisz się tutaj!
Proszę czekać...
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.